sobota , 21 września 2024
Home / Sport / Wyniki plebiscytu sportowego

Wyniki plebiscytu sportowego

plebiscyt-rewizjeZnamy już wyniki 17 plebiscytu „Rewizji Tomaszowskich” na najlepszych sportowców, trenerów i nadzieje sportu Tomaszowa Lubelskiego 2010 roku. Ogłoszono je podczas trwającej jeszcze gali w Tomaszowskim Domu Kultury. Sportowcem roku, według czytelników gazety, została uprawiająca, narciarstwo biegowe i jazdę szybką na wrotkach Kaja Żółkiewska. Na drugim miejscu uplasował się karateka Bartosz Skwarski, a na trzecim kolejny narciarz biegowy i wrotkarz Mateusz Soból. Czwarte miejsca zajął lekkoatleta Kamil Sikora, natomiast najlepszą „piątkę” zamyka Magdalena Czusz również uprawiająca narciarstwo biegowe i jazdę szybką na wrotkach. Zwyciężczyni Kaja Żółkiewska jest absolwentką III LO w Zamościu, a obecnie studentką Politechniki Warszawskiej. To Mistrzyni Województwa Lubelskiego w biegach narciarskich. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyła: 7 miejsce w biegu łączonym i dwa 8 miejsca w sprincie oraz biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Zajęła też 3 miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W sportach wrotkarskich w mijającym roku wywalczyła: złoty medal w sztafecie amerykańskiej i dwa czwarte miejsca w Torowych Mistrzostwach Polski oraz brązowy medal w biegu na 200 metrów w Ulicznych Mistrzostwach Polski. Kaja Żółkiewska to również zwyciężczyni Biegu Pokoju Dzieci Zamojszczyzny oraz zdobywczyni 1 miejsca w kategorii seniorek w Finale Pucharu Polski w Krakowie, 2 miejsca w Cracovia Maraton i 3 miejsca w maratonie w Gorlicach. Nagrodą dla „Sportowca Roku” był aparat fotograficzny i mini wieża. Trenerem roku wybrano Waldemara Kołcuna, który opiekuje się narciarzami biegowymi i wrotkarzami. Drugie miejsce w plebiscycie zajął reprezentujący te same dyscypliny Henryk Ostrykiewicz, a trzecie opiekun lekkoatletów Mirosław Fus. Waldemar Kołcun jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Prowadzi starszą grupę narciarzy biegowych i wrotkarzy w klubach MULKS Tomaszów Lubelski i TUKS „Roztocze”. Efekty jego pracy to m.in.: z MULKS-em – 1 miejsce w Narodowym Programie Rozwoju Narciarstwa Biegowego „Bieg na Igrzyska”, 14 miejsce w klasyfikacji klubów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach narciarskich. Ponadto z TUKS-em „Roztocze” – 4 miejsce w sztafecie Katarzyny Korkosz i Katarzyny Stokfisz oraz 5 miejsce indywidualnie Mateusza Hałasy w Mistrzostwach Europy w San Bennedetto we Włoszech, 20 medali na Torowych Mistrzostwach Polski, 27 medali na Ulicznych Mistrzostwach Polski, 4 medale Długodystansowych Mistrzostw Polski. Należy przy tym pamiętać, że TUKS Roztocze i MULKS Tomaszów Lubelski to najlepsze kluby we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży w Powiecie Tomaszowskim. Za swoją pracę i ubiegłoroczne osiągnięcia swoich podopiecznych Waldemar Kołcun odebrał zestaw kina domowego. Czytelnicy „Rewizji Tomaszowskich” wybrali też „nadzieje sportu”. Ich zdaniem największą jest narciarka biegowa i wrotkarka Katarzyna Stokfisz. Drugie miejsce przypadło lekkoatletce Weronice Fus, trzecie uprawiającej karate Sandrze Sobczyńskiej, czwarte narciarzowi i wrotkarzowi Mateuszowi Hałasie, natomiast piąte kolejnej lekkoatletce Małgorzacie Malec. Katarzyna Stokfisz jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Reprezentowała Polskę na zawodach w Niemczech, Czechach oraz na Mistrzostwach Europy we Włoszech. Najwyższe miejsce wywalczyła w sztafecie amerykańskiej, zdobywając 4 miejsce. W Torowych Mistrzostwach Polski zdobyła złoty medal w sztafecie oraz cztery razy 4 miejsce w biegach indywidualnych. W Ulicznych Mistrzostwa Polski wywalczyła złoty medal w sztafecie oraz srebrny i trzy brązowe medale indywidualnie. Katarzyna Stokfisz jest też zwyciężczynią półmaratonu w kategorii Open w Finale Pucharu Polski w Krakowie, a także wicemistrzynią Polski w jeździe długodystansowej. Zajęła również 3 miejsce w Ulicznych Mistrzostwach Czech oraz 2 miejsce w VIII Inline Skate Maratonie. W narciarstwie biegowym w 2010 roku została trzykrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski UKS-ów w biegach narciarskich i zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. W nagrodę za te osiągnięcia Katarzyna Stokfisz otrzymała mini wieżę.
Plebiscyt Sportowy „Rewizji Tomaszowskich”, w którym głosowano na 71 kandydatów, cieszy się co raz większym zainteresowaniem. W tym roku do redakcji wpłynęło 2 razy więcej kuponów niż przed rokiem.

(fot.Rewizje Tomaszowskie)

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …