piątek , 20 września 2024
Home / Sport / Medale w Wierzbicy i stolicy

Medale w Wierzbicy i stolicy

pogo-czartowczyk121Jakub Darmochwał z „Pogoni” Czartowczyk został mistrzem makroregionu w zapasach w stylu klasycznym. Brązowy medal wywalczył inny reprezentant klubu z gminy Tyszowce – Grzegorz Stelmaszczuk. Obydwaj zawodnicy zdobyli trofea w kategorii 85 kilogramów podczas jednej z najważniejszych imprez w grupie młodzików, czyli Międzywojewódzkich Mistrzostw, które w miniony weekend odbyły się w Wierzbicy koło Chełma. Oprócz „złota” Jakuba Darmochwała i brązowego medalu Grzegorza Stelmaszczuka, cenne punkty dla „Pogoni” w klasyfikacji zespołowej wywalczył Filip Gąsior, który w kategorii wagowej do 100 kilogramów zajął piąte miejsce. W mistrzostwach rywalizowało prawie 140 zawodników z 19 klubów z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Miniony weekend był bardzo udany nie tylko dla zapaśników, ale również sumoków „Pogoni”. Gdy zapaśnicy rywalizowali w Wierzbicy, sumocy walczyli w stolicy w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów. Reprezentanci gminy Tyszowce przywieźli w sumie 14 medali, z czego 11 zdobytych w Pucharze Polski i 3 w Grand Prix Mazowsza. Wywalczyli je: Weronika Ryło, Ewelina Ćmil, Patrycja Jaroni, Kinga Darmochwał, Agnieszka Jaremczuk, Michał Mazurkiewicz, Adam Gardzioła, Marcin Szłoda i Patryk Jędruszewski. Obecnie zawodnicy „Pogoni” Czartowczyk przygotowują się do startów młodziczek w zapasach kobiet oraz młodzików w zapasach w stylu wolnym.

(fot.Pogoń Czartowczyk)

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …