Stok narciarski w Bobliwie dołączył do grona podmiotów, które włączyły się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Bezpieczny Stok”. Głównym założeniem tej prowadzonej od 2009 r. inicjatywy jest edukowanie najmłodszych użytkowników stoków narciarskich z zakresu bezpieczeństwa tj. bezpiecznego zachowania się na stokach, znajomości tzw. Białego Kodeksy czyli Dekalogu Narciarskiego FIS oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Założeniem akcji jest stała coroczna edukacja dzieci i młodzieży, dająca w perspektywie świadomych użytkowników stoków narciarskich, przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa.Ekipa akcji „Bezpieczny Stok” zawita na stok narciarski w Bobliwie 16 lutego, zapraszamy wszystkich już od godziny 10.00.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji- zapewnia właściciel stoku w Bobliwie Wiesław Paluch- wśród nich między innymi pokazy ratownictwa zimowego, nauka pierwszej pomocy, czy instruktaż bezpiecznych zachowań na stoku. Najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymają komiks „Bezpieczny stok”, będą mogli wziąć również udział w licznych konkursach z cennymi nagrodami. We wczesnych godzinach popołudniowych całe rodziny zapraszamy na zawody sportowe. Ciekawostką imprezy będą skoki na wielkiej dmuchanej poduszce- flybagu.
Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie oraz stok narciarski Bobliwo, przy współorganizacji Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw- Wrota Roztocza”. Wsparcia finansowego udzielają Zarząd Powiatu Krasnostawskiego oraz Wójt Gminy Izbica Jerzy Babiarz. Akcja została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, TOPR, GOPR, Policji, a patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio PR I.
O Akcji
To IV sezon ogólnopolskiej akcji społecznej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, TOPR, GOPR, Policji. Patronat medialny nad akcją sprawuje Polskie Radio PR I.
Cel: akcja edukacyjna z zagadnień bezpieczeństwa na stokach narciarskich tj.:
– bezpieczeństwo zachowania się na stokach,
– znajomość tzw. Białego Kodeksu czyli Dekalogu Narciarskiego FIS,
– zaznajomienie się z udzieleniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Akcja Bezpieczny stok posiada walory edukacyjne i jest powiązana ze zwiększającymi się stale urazami, często o ciężkim charakterze, wynikającymi z nieumiejętnego korzystania ze stoków narciarskich. Stoków narciarskich tylko w województwie lubelskim jest już 13 i pojawiają się plany kolejnych lokalizacji. Założeniem akcji jest stała coroczna edukacja dzieci i młodzieży, dająca w perspektywie świadomych użytkowników stoków narciarskich, przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa.