Tym razem frekwencja dopisała i do Zamościa wyruszyła mocna projektowa grupa, gotowa na nowe doświadczenia artystyczne.
Po dotarciu do Hetmańskiego Grodu była chwila przed umówionym spotkaniem w jednym z oddziałów Zamojskiego Muzem. Czas został spożytkowany na króciutki spacer po zamojskim Bastionie Wschodnim.
Potem grupa wyruszyła do Muzeum Barwy i Oręża „Arsenał”, który jest jedną z nielicznych budowli militarnych tego typu w Polsce. Tam obejrzano wystawę „Arsenał Zamojski od XVI do XIX w., gdzie prezentowana jest broń biała, palna czarnoprochowa oraz umundurowanie i wyposażenie z tego okresu. Podczas zwiedzania grupie towarzyszył pracownik muzeum, który opowiadał ciekawostki dotyczące tamtego okresu.
Następnie uczestnicy projektu mogli obejrzeć wystawę “Rzeczpospolita utracona” , która nawiązuje do Polski, która już nie istnieje.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Galerii Zamojskiej BWA, gdzie można było zetknąć się z różnymi formami sztuki, oprócz malarstwa obejrzano prace graficzne i rysunki Alana Metnicka z Chicago. Potem był spacer i zdjęcia na zamojskiej starówce, zwanej perłą renesansu i niezaplanowana aczkolwiek miła wizyta w nowo otwartej Galerii Grodzkiej, w której promowani są przede wszystkim artyści młodego pokolenia. I tu kolejne formy sztuki, z którymi młodzi mieszkańcy Dominikanówki zetknęli się po raz pierwszy.
Po kilkugodzinnym spacerze bogatym nie tylko we wrażenia ale i wiele nowych informacji i doświadczeń był czas na obiad, regenerację sił i chwilę odpoczynku.
Potem grupa przemieściła się ze Starówki na Nowe Miasto, gdzie mieści się Centum Kultury Filmowej „Stylowy”. Tam zrealizowano ostatni punkt zaplanowanego na ten dzień programu, czyli udział w projekcji filmu 3D. Seans to wysokobudżetowa ekranizacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małegy Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
Miły dzień pełen wrażeń, uśmiechu i nowych doświadczeń na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników projektu a może nawet stanie drogowskazem i inspiracją do poszukiwań i rozwijania własnych talentów.
Projekt “Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Partnerzy: Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Gmina Zwierzyniec
oraz Apis S.A.
{jathumbnail off}
{gallery}stories/2015/08/sztuka{/gallery}