piątek , 20 września 2024
Home / Sport / Ciężarowcy na podium

Ciężarowcy na podium

Sześć medali przywieźli ciężarowcy z Zamojszczyzny z Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów. Powody do zadowolenia mają również panie, które w Mistrzostwach Polski Kobiet wywalczyły cztery krążki.Mistrzostwa mężczyzn rozegrano w dniach 18-20 września br. w Polkowicach. Medale zdobywali tam sztangiści Unii Hrubieszów. Najlepiej spisał się startujący w kategorii wagowej 56 kg Marcin Kondziołka. Hrubieszowianin wywalczył srebro w dwuboju z wynikiem 210 kg. Do swojego dorobku może dopisać również złoto w rwaniu (95 kg) oraz srebro w podrzucie (115 kg). Również trzy krążki zawisły na szyi innego zawodnika z Hrubieszowa, Adama Sarzyńskiego (kat. 62 kg). Wywalczył dwa brązowe medale i jeden srebrny. Brąz w dwuboju (233 kg) i rwaniu (101 kg) oraz srebro w podrzucie (132 kg). Najlepszy zawodnik Znicza Biłgoraj, Marek Tracz zajął siódme miejsce w kat. 85 kg.

Tydzień później (26-27 września br.) w Kościerzynie rozegrano Mistrzostwa Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Jak zwykle, nie zawiodła Marzena Karpińska ze Znicza. Startująca w wyższej kat. wagowej, 53 kg (w zeszłym roku 48 kg), zdecydowanie zwyciężyła w dwuboju z wynikiem  175 kg (80 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie). Druga zawodniczka tej kategorii, Agnieszka Zacharek z AKS Białogard, uzyskała zaledwie 137 kg (62+75). Również ze złotego medalu cieszyła się Ewa Mizdal z Unii. Hrubieszowianka nie miała sobie równych w kat. 69 kg, wygrywając wynikiem 208 kg (93+115). W kat. 48 kg dwie medalowe pozycje zajmowały reprezentantki Unii. Druga z wynikiem 127 kg była Dorota Chudzik, a trzecia Sylwia Lalik, która uzyskała 119 kg. Ponadto czwarte miejsca zajmowały sztangistki Znicza: Katarzyna Portka w kat. +75kg (180 kg w dwuboju) oraz Agata Fus w kat. 48 kg (117 kg). Piąta, również w kat. 48 kg  była Emilia Malec (również z biłgorajskiego Znicza).

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …