sobota , 21 września 2024
Home / Sport / MULKS nadal liderem

MULKS nadal liderem

Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy z Tomaszowa Lubelskiego pozostaje liderem ogólnopolskich zawodów narciarskich „Polbank CUP” – Bieg na Igrzyska. W drużynowej klasyfikacji generalnej zawodnicy z Tomaszowa wyprzedzają o 733 punkty MKS Halicz Ustrzyki Dolne i o 833 punkty UMKS Marklowice.

W miniony piątek 28 i sobotę 30 stycznia na trasach „Siwej Doliny” w Tomaszowie odbyła się kolejna seria startów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, któremu patronuje Justyna Kowalczyk.

W piątkowych sprintach stylem dowolnym punkty zdobyło 35 zawodników MULKS-u, którzy wzbogacili dorobek zespołu o 1160 punktów.

Tomaszowianie wygrali w 4 kategoriach wiekowych. Wśród juniorek C triumfowała Małgorzata Zółkiewska, w juniorach D – Szymon Sikora, w juniorkach E – Monika Mazurkiewicz, a w juniorach E – Jan Raczkiewicz. Ponadto srebro zdobył junior E – Kacper Jarczak, natomiast brązowe medale: junior C – Mateusz Hałasa, juniorka C – Ewelina Pleskacz i junior E – Jan Żółkiewski.

W sobotę biegi rozgrywano techniką klasyczną. Choć nie jest to najmocniejsza strona młodych, tomaszowskich narciarzy ich wyniki były zdecydowanie lepsze, od tych, które osiągnęli w pierwszej serii zawodów w Jakuszycach.

Najlepiej spisały się Ewelina Pleskacz i Małgorzata Żółkiewska, które zajęły dwa pierwsze miejsca w juniorkach C. Wśród juniorów E zwyciężył Jan Raczkiewicz, a Jan Żółkiewski był trzeci.

W klasyfikacji generalnej Małgorzata Żółkiewska i Jan Raczkiewicz są pierwsi, zaś Ewelina Pleskacz i Monika Mazurkiewicz w swoich kategoriach zajmują drugie pozycje.

Łącznie podczas zawodów w Tomaszowie, rywalizowało około 330 narciarzy. Po raz pierwszy w kraju część biegów odbywała się przy sztucznym oświetleniu.

Do końca cyklu pozostało jeszcze 8 biegów. Najbliższe zawody już w najbliższy weekend w Zakopanem.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronach: Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego www.lozn.org.pl i www.biegnaigrzyska.info.

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …