sobota , 21 września 2024
Home / Sport / MULKS powiększa przewagę

MULKS powiększa przewagę

sporthrubMULKS Tomaszów Lubelski powiększa swoją przewagę nad rywalami w Pucharze Polbanku – Biegu na Igrzyska. Po kolejnych zawodach, które w miniony piątek 11 i sobotę 12 lutego odbyły się w Wiśle, młodzi narciarze z Tomaszowa wyprzedzają w klasyfikacji generalnej MKS Halicz Ustrzyki Dolne już o 1866 punktów oraz UMKS Marklowice o 2002 punkty.

Po raz pierwszy w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, któremu patronuje Justyna Kowalczyk, zawodnicy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego.

Piątkowe zawody miały być rozgrywane w stylu klasycznym, ale ze względu na warunki atmosferyczne organizatorzy zdecydowali, że zarówno w piątek jak i w sobotę narciarze wystartują w stylu dowolnym.

W pierwszym dniu na podium stanęło czworo reprezentantów Tomaszowa. W juniorkach C Małgorzata Żółkiewska była pierwsza, w juniorach E Monika Mazurkiewicz i Jan Żółkiewski zajęli drugie miejsca, a wśród juniorów D Szymon Sikora stanął na trzecim stopniu podium.

Sobota okazała się jeszcze bardziej udana dla zawodników MULKS-u, bo aż pięcioro narciarzy zajęło miejsca w pierwszej trójce. W swoich kategoriach triumfowali: Małgorzata Żółkiewska i Jan Żółkiewski, Monika Mazurkiewicz była druga, a Monika Skinder i Jan Raczkiewicz zajęli trzecie lokaty.

Indywidualnie w klasyfikacji generalnej, po ośmiu zawodach, w pierwszych szóstkach jest dziesięcioro narciarzy z Tomaszowa.

Zdecydowaną liderką w juniorkach C jest Małgorzata Żółkiewska, wiceliderami są: Monika Mazurkiewicz i Jan Raczkiewicz, trzecie miejsca zajmują: Ewelina Pleskacz, i Jan Żółkiewski, czwarte – Magda Czusz, piąte – Mateusz Hałasa, Szymon Sikora i Kacper Jarczak, a na szóstym – Katarzyna Stokfisz.

Kolejne zawody odbędą się 25 i 26 lutego w Dusznikach. Finał zaplanowano na 18 i 19 marca w Jakuszycach.

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …