Młodzi mieszkańcy Tyszowiec chcą lepiej poznać swoje najbliższe okolice i życie bobrów, których w tym rejonie nie brakuje. Młodzież zgłosiła ten pomysł Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, a ta pozyskała na jego realizację pieniądze. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja chętnych do udziału w projekcie pod nazwą „Będzie dobrze panie bobrze”.
– Naszą propozycję kierujemy do kilkunastu gimnazjalistów, którzy chcą więcej wiedzieć o swoim środowisku, jego walorach ekologicznych i bobrach, których w tym rejonie nie brakuje – wyjaśnia dyrektor biblioteki Wanda Grzeszczuk.
Dzięki pozyskanym środkom młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach regionalnych, pojechać na wycieczkę do Eko-Muzeum w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.
Zajęcia będą się odbywać w dni wolne od nauki, prawdopodobnie w soboty; rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca tego roku.
Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w siedzibie biblioteki w Tyszowcach lub telefonicznie pod numerem 84 66 19 377.
To kolejna, podobna propozycja spędzania wolnego czasu, którą tyszowiecka placówka przygotowała z myślą o młodzieży. Wcześniej gimnazjaliści z Tyszowiec szukali śladów historii swojego miasta i okolic. W ramach projektu pod nazwą „Badacze Przeszłości” m.in. zbierali dawne pieczęci sądowe, notarialne i szkolne oraz byli na wycieczkach w muzeach w stolicy i Tomaszowie Lubelskim.
Tak jak w tym przypadku, również najnowsze przedsięwzięcie pod hasłem „Będzie dobrze panie bobrze” będzie finansowane z Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać szanse”, a jego patronami są: Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności