Nadeszła pora na kolejne kreatywne wyzwanie Red Bulla! Już po raz drugi w Polsce odbędzie się Wyścig Mydelniczek Red Bull, czyli rywalizacja samodzielnie zaprojektowanych i zbudowanych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni i grawitacji. Aby w nim wystartować, trzeba mieć niespokojną duszę wynalazcy i mężne serce kierowcy wyścigowego. Następnie wystarczy już tylko zaprojektować i skonstruować własny pojazd, a 23. września, na ul. Agrykola w Warszawie, stanąć na starcie 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull.
Taki pojazd, mężne serca i niespokojne dusze ma drużyna z Sitańca. Pomysłodawczynią występu jest Anna Solska.Zobaczcie jak wygląda ich mydeliczka.
Fotogaleria{vsig}2012/09/redbull{/vsig}
Wyścig Mydelniczek Red Bull powraca do Polski po 9 latach – jego pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2003 r. – również na warszawskiej Agrykoli. Wielbiciele pojazdów poruszających się bez napędu mechanicznego od 2. kwietnia do 31. maja 2012 zgłaszali chęć uczestnictwa w Wyścigu rejestrując się na stronie www.redbullmydelniczki.pl. W kolejnym etapie – do 15. czerwca, drużyny przesyłały szkice i opisy projektów. Jury, spośród setek nadesłanych prac wybrało 77 najbardziej kreatywnych Mydelniczek, które tym samym zakwalifikowały, się do udziału w Wyścigu. O obsadzeniu pozostałych 3 miejsc zadecydowali internauci. 23. września po torze na Warszawskiej Agrykoli zjedzie 80 czteroosobowych zespołów.
Pojazd = Mydelniczka może być wykonany z dowolnego bezpiecznego materiału, nie wolno jednak użyć żadnego – poza siłą własnych mięśni – mechanicznego źródła napędu. Pozostałe obostrzenia to jedynie ograniczenia wyobraźni i zapisy regulaminowe. W zabawie mogą wziąć udział maksymalnie czteroosobowe drużyny, a kierowca i pilot Mydelniczki muszą mieć ukończone 16 lat.
23. września wybrani kierowcy i ich Mydelniczki kolejno staną na starcie. O tym, kto zajmie miejsce na podium, zadecyduje jury. Mydelniczki i ich załogi będą oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość wykonania Mydelniczki, czas przejazdu oraz styl i efektowność startu.
Nagrody dla zwycięskich zespołów to szansa na przeniesienie umiejętności kierowania szybkimi mydelniczkami na profesjonalne superszybkie pojazdy wyścigowe i rajdowe. Zdobywcy pierwszego miejsca będą mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w symulatorze bolidu Formuły 1, na którym regularnie trenują Sebastian Vettel i Mark Webber. Wyjazd do siedziby Red Bull Racing w Milton Keynes (koło Londynu) to także okazja do zwiedzenia fabryki bolidów.
Drugi zwycięski zespół będzie miał okazję sprawdzić swe wyścigowe umiejętności podczas co-drive’u z Michałem Kościuszko. Każdy z członków zespołu, siedząc na prawym fotelu, przekona się, co czuje podczas rajdu pilot Michała Kościuszki (vice mistrza świata PWRC). A na koniec dnia będzie mógł – także pod okiem Michała – odbyć lekcję rajdowej jazdy i zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego.
Zespół brązowych medalistów wygra udział w specjalnych zawodach go-kartowych dla zespołu i 10 znajomych.
Zwycięzców poznamy tuż po wyścigu.
Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem. Red Bull odświeżył dawną zabawę w 2000 roku. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka.
Partnerzy mediowi 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull to: Radio Zet, Telewizja Viva, Gazeta Co Jest Grane, Bravo, Moje Miasto, AMS
Więcej informacji na stronie: www.redbullmydelniczki.pl