Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu przy współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu zapraszają na III Transgraniczne Targi Pracy, które odbędą się 18 kwietnia 2012 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu.
Targi organizowane są w ramach projektu „Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marcin Zamoyski, prezydent m. Zamościa.
Adresowane są do studentów, absolwentów szkół wyższych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pozostałych osób, które chcą podjąć pracę. Udział w targach jest świetną okazją do poznania możliwości lokalnego rynku pracy, do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk zawodowych oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach. Dla wystawców, czyli firm i instytucji oferujących pracę, jest to świetna okazja do pozyskania pracowników, stażystów, do zaprezentowania swojej działalności, a także do nawiązania współpracy z instytucjami otoczenia biznesu, jak Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie (PIP), itp. Udział w III Transgranicznych Targach Pracy zapowiedziało ponad 60 wystawców, w tym również instytucje z Niemiec i Ukrainy. Są to przedstawiciele różnych branż: m.in. technicznych, budowlanych, ekonomicznych, finansowych, prawniczych, szkoleniowych i pośrednictwa pracy.
Podczas targów zorganizowane będą rozmaite szkolenia i warsztaty. Powiatowy Urząd Pracy przedstawi formy wsparcia pracodawców, a firma szkoleniowa Meritum Training przybliży uczestnikom obecnie bardzo modne zagadnienie jakim jest coaching. Szkoleniowcy wyjaśnią dlaczego ten z angielska brzmiący termin nie zawsze jest odpowiednio rozumiany i jak przydatny może być coaching dla pracodawców i pracowników. Osoby poszukujące pracy, podczas warsztatów, zdobędą wiedzę na temat skutecznych zachowań na rynku pracy, dowiedzą się jak wykorzystać swój potencjał i nastawić się na osiąganie sukcesów. Pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji przedstawią założenia procesu rekrutacji i selekcji pracowników oraz pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. – Czasami naprawdę ważne są szczegóły, dotyczące np. gestykulacji, ubioru i umiejętność opanowania stresu – mówi Zofia Kiełbińska – Ryń, szefowa Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Dlatego warto wziąć udział w warsztatach, które poprowadzą studentki pedagogiki naszej uczelni na temat „Mowa ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej”. Autoprezentacja, poszukiwanie w sobie mocnych stron, umiejętność zapanowania nad swoim ciałem w stresujących okolicznościach rozmowy z potencjalnym pracodawcą – to elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas targów. Udział w targach jest bezpłatny.