sobota , 21 września 2024
Home / Sport / Kacper Jarczak z Tomaszowa Lub. został Mistrzem Polski UKS

Kacper Jarczak z Tomaszowa Lub. został Mistrzem Polski UKS

uksKacper Jarczak z Tomaszowa Lubelskiego został Mistrzem Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Podczas zawodów na Kubalonce w Wiśle zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w kategorii „Junior E” zdobył tytuł przewagą zaledwie 0,1 sekundy.Dobry występ zanotowali także inni reprezentanci MULKS-u Tomaszów Lubelski. Małgorzata Żółkiewska w juniorkach C była druga, a Ewelina Pleskacz uplasowała się tuż za nią. Ponadto w juniorach E Jan Żółkiewski i Monika Skinder zajęli czwarte miejsca. Również czwarta w juniorkach D była Martyna Wawrzusiszyn. Szóste lokaty zajęli w juniorach D Szymon Sikora i juniorach C Mateusz Hałasa.

Mistrzostwa Polski UKS-ów były jednocześnie 9 i 10 zawodami w cyklu „Bieg na Igrzyska – Polbank CUP”.

Przed ostatnimi zawodami spośród reprezentantów Tomaszowa: juniorka B Magdalena Czusz jest czwarta, junior C Mateusz Hałasa – piąty, juniorki C: Małgorzata Żółkiewska – pierwsza, a Ewelina Pleskacz – trzecia, junior D Szymon Sikora – piąty, juniorzy E: Jan Raczkiewicz – drugi, Jan Żółkiewski – trzeci, a Kacper Jarczak – piąty, natomiast juniorki E Monika Mazurkiewicz – druga, a Monika Skinder – szósta.

W drugim dniu imprezy w Wiśle na starcie stanęło 482 młodych biegaczy i biegaczek z 48 klubów, co jest absolutnym rekordem frekwencji na tej imprezie. Jeszcze nigdy w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” w rywalizacji nie brało udziału aż tylu narciarzy.

Ostatnie zawody odbędą się w Jakuszycach nietypowo, bo w środę i czwartek 9 i 10 marca.

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …