poniedziałek , 23 września 2024
Home / Edukacja / Mistrz Polski studiuje w Zamościu

Mistrz Polski studiuje w Zamościu

Szymon_Kiecana_Mistrzem_PolskiSzymon Kiecana, student kierunku turystyka i rekreacja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz zawodnik Agrosu Zamość, osiąga w ostatnim czasie znaczące sukcesy sportowe w skoku wzwyż. W tym roku zdobył już trzy złote medale.

Najpierw, wynikiem 2,22 m został mistrzem Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Zamość. Później, z ramienia zamojskiej uczelni, zdobył I miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w maju br. w Bydgoszczy. Zwyciężył wówczas skacząc na wysokość 2,24 m. Następnie, w dniach 17–19 czerwca br., wziął udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Bielsku-Białej. Tam nie dał szans konkurentom, osiągając rekord życiowy 2,28 m. To zwycięstwo umożliwiło mu start na Mistrzostwach Europy w Helsinkach, które rozpoczną się 27 czerwca br. Student PWSZ w Zamościu ma jeszcze szanse wystąpić na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, jeżeli uzyska minimum olimpijskie 2,31 m.