piątek , 20 września 2024
Home / Sport / Mistrzynie ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach

Mistrzynie ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach

Klaudia_SakW rozegranym 21 maja br. w Międzyrzecu Podlaskim Finale Województwa Lubelskiego XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne były zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach, które zdobyły Mistrzostwo pononując w finale Bystrzejowice 5:1. Drużyna z Kaczórke wywalczyła tym samym awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 września 2013 r. w Policach.

Królem Strzelców została Klaudia Sak z SP Kaczórki, która zdobyła … 40 bramek!!! Jest to jak dotychczas nieoficjalny rekord Polski.

Wyniki meczów: Kaczórki: z SP Grabów 5:1, z SP Hrubieszów 9:0, z SP Chełm 18:1. W ćwierćfinale Kaczórki pokonały Wierzbicę 12:0, w półfinale Razem Chełm 5:0.

Skład: Klaudia Sak – kapitan, Gabrysia Dobek – bramkarka, Sandra Złotorzyńska, Martyna Przytuła, Oliwka Gałan, Agata Rogowska, Anna Jachymek, Aleksandra Roczkowska.

Trener – Anna Szkałuba, opieka duchowa – ks. Paweł Słonopas. Dyrektor Szkoły SP Kaczórki: Krzysztof Szkałuba.

Dziewczęta otrzymały w nagrodę puchary, dyplomy i złote medale, a także okolicznościowy bilet wolnego wstępu na mecz Polska – Dania, który zostanie rozegrany w Gdańsku na PGE Arena dnia 14 sierpnia 2013 r.

Nagrody wręczali min.: Prezes LZPN Zbigniew Bartnik i Wiceprezes LZPN Anatol Obuch.

W turnieju wystąpiła również ekipa ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Lubelskim, która uległa w finale chłopców drużynie Niedźwiadka Chełm po rzutach karnych 5:4.

żródł: spkaczorki

2013-05-21-1518

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …