Jakość wyrobów tej firmy jest znana nie tylko w Niemczech, ale także na arenie międzynarodowej. Istnieje na rynku od 1846 roku. Zawiłe koleje historii nie zdołały osłabić jej pozycji. Na przestrzeni lat modernizowała się i rosła w siłę. Mowa tu o firmie Carl Zeiss, która zagościła w PWSZ w Zamościu 9 grudnia 2013 r. Wtedy to studenci zamojskiej uczelni oraz przedstawiciele firm mieli możliwość uczestniczenia w seminarium technicznym zorganizowanym przez niemieckie przedsiębiorstwo.
Spotkanie, które odbyło się w auli Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ przy ul. Zamoyskiego 64, otworzyła manager sprzedaży i marketingu, Katarzyna Piwowarska. Następnie kierownik działu Oprogramowanie i Aplikacje Zeiss, Robert Sowiński, zaprezentował ofertę swojej firmy oraz opisał jej działalność. Przybyły specjalista przedstawił najnowocześniejsze maszyny pomiarowe i ich zastosowanie w produkcji. Jego wykład, uzupełniony był o wizualizacje i filmy.
Wielu z nas posiada produkty Zeiss, nie zdając sobie z tego sprawy: soczewki, szkła kontaktowe, lornetki, obiektywy aparatów czy wyświetlacze telefonów komórkowych. Niemiecka firma kojarzona jest głównie z optyką, ale zajmuje się także produkcją maszyn pomiarowych. Dzięki niej, sprzęt, który do niedawna mogliśmy spotkać jedynie w laboratoriach, trafia do coraz szerszego kręgu przedsiębiorców.
Po teorii nadszedł czas na praktykę. Robert Sowiński dokonał prezentacji CALYPSO – oprogramowania służącego do metrologii. Kierownik działu objaśniał zgromadzonej na auli publiczności funkcje nowatorskiego programu oraz ukazywał ich praktyczne zastosowanie przy dokonywaniu pomiarów.
Pod koniec seminarium technicznego, pracownicy Carl Zeiss, zachęcali studentów do odbywania praktyk w ich firmie oraz do przyszłej współpracy. Warto wiedzieć, iż dobra znajomość języka angielskiego jest dodatkowym atutem dla tych, którzy marzą o karierze w tym dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie. Goście uczelni zaapelowali również do przedstawicieli firm, by ci inwestowali w młodych, zdolnych inżynierów.
Dzięki seminarium technicznemu studenci mieli możliwość zaznajomienia się z technologią przyszłości. Być może, dla części słuchaczy, grudniowe spotkanie stanie się inspiracją do tego, by w przyszłości dołączyć do załogi firmy Carl Zeiss.
Fotogaleria{vsig}2013/12/pwsz{/vsig}