Na dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Miasta Zamość. Jest nim Andrzej Wnuk przedstawiciel Wspólnego Zamościa. Człowiek, który nie posiada legitymacji Prawa i Sprawiedliwości, ale wg posła Sławomira Zawiślaka reprezentuje budzące się w Zamościu społeczeństwo obywatelskie.
– Bardzo mi miło, że PiS zdecydował się poprzeć kandydata bezpartyjnego, niezależnego, który nigdy wcześniej nie angażował się w politykę. Od wielu lat działam w Zamościu w różnych segmentach życia społecznego. Staram się, żeby Zamość się rozwijał. Niestety obecna ekipa nie daje takiej możliwości. W moim przekonaniu Zamość się zwija a nie rozwija, stąd też z wielką satysfakcją przyjąłem propozycję pana posła Zawiślaka – powiedział podczas konferencji Andrzej Wnuk.
{jathumbnail off}
{gallery}stories/2014/9/pis{/gallery}
_______________________________________________
Andrzej Wnuk
(informacje pochodzą ze strony andrzejwnuk.pl)
Prawnik, wydawca, przedsiębiorca. Urodzony 11 listopada 1975 roku w Zamościu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS, praca magisterska „Kara śmierci w prawodawstwie polskim” napisana pod kierunkiem dr. hab. Jerzego Szumskiego. Zdał egzamin na aplikację prokuratorską, ale wybrał pracę w biznesie.
Doświadczenie zawodowe:
Prezes Zarządu Grupy Wydawniczej SŁOWO Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, były Redaktor Naczelny „Kroniki Tygodnia”. Doradzał przy przejęciu oraz odbudowie Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie, największego polskiego producenta oleju rzepakowego i estrów rzepakowych. Obecnie Redaktor Naczelny kwartalnika „Ceramika Budowlana”, doradca Zarządu Fundacji Na Rzecz Klastra Przemysłu Meblarskiego Polski Wschodniej. Wykładowca Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Lider Zespołu Eksperckiego opracowującego na zlecenie Ministerstwa Pracy Standardy Kompetencji Zawodowych.
Działalność społeczna:
Przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Cmentarza Parafialnego w Zamościu, organizator kwest na ten cel (przez 7 lat zebranych ok. 100 tys. zł, Współpracuje z Unią Szefów Firm Zamojszczyzny, jako prezes największej firmy z branży medialnej w województwie lubelskim. Założyciel Zamojskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, będącej największą, bo 18-osobową reprezentacją zamojskiego środowiska dziennikarskiego. Członek Rady Gospodarczej przy Prezydencie Zamościa, Marcinie Zamoyskim. Rada miała być społecznym ciałem doradczym. Niestety, negatywne opinie, co do planowanych i wdrażanych, szkodliwych dla miasta podwyżek podatków czy zmian w strategii rozwoju miasta spowodowały, że Rada spotkała się tylko 3 razy, ostatnio – w 2012 r. Animator Klastra Przemysłu Meblarskiego Polski Wschodniej (doradca Fundacji, będącej założycielem Klastra od lutego 2011), będącej organizacją skupiającą producentów mebli drewnianych oraz tapicerowanych. Ekspert w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie zewnętrzne projektów infrastrukturalnych i nie inwestycyjnych dla: Grupy Wydawniczej SŁOWO Sp. z o.o. w ramach: PHARE 2000, RPO WL, PO IG, zarządzanie procesem wdrażania projektów realizowanych przez Grupę Wydawniczą SŁOWO sp. z o.o. w ramach PHARE 2000, RPO WL, (monitoring, promocja, sprawozdawczość, rozliczanie projektów inwestycyjnych, udział w procedurach udzielania zamówień publicznych, nadzór nad realizacja zadań merytorycznych, kontakty z IW, IP); autor projektów z PHARE 2002, m.in.: „Zamojskie Centrum Rozwoju Zawodowego”.
Żonaty, żona nauczycielka języka polskiego w renomowanym I LO w Zamościu. Autor książek („Historia klubu Agros Zamość”, kryminał o Zamościu „Fun Club”) i wielu artykułów na temat Zamościa. Z zamiłowania żeglarz, posiada uprawnienia sternika morskiego oraz certyfikat SRC. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2, potwierdzona certyfikatem TELC.