Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania. Ogromne zasoby filmów, gier, programów, muzyki oraz treści erotycznych czekają na Ciebie. 10 dni za darmo – zachęca portal internetowy Pobieraczek.pl. Po bezpłatnej rejestracji i upływie promocyjnego okresu szybko jednak schodzimy na ziemię, gdy na naszej skrzynce mailowej znajduje się wezwanie do zapłaty.
Tak działa właśnie serwis Pobieraczek.pl. Piękna strona, świetna oferta, tysiące atrakcyjnych plików do ściągnięcia – na wyciągnięcie ręki. Bez głębszego namysłu wielu internautów skorzystało z atrakcyjnej oferty portalu, rejestrując się i akceptując tym samym regulamin korzystania z usługi. Niestety, większość z nich z zaskoczeniem po okresie darmowym znalazła na swojej skrzynce mailowej wezwania do zapłaty za wykupiony dobrowolnie abonament Pobieraczek5 w wysokości 94,80 zł oraz wyliczenie konsekwencji prawnych, jakie czekają tych, którzy wpłaty nie dokonają: Przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej, przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej, postępowanie sądowe, komornicza egzekucja należności, Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu, a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych – czytamy w mailu od zespołu Pobieraczek.pl.
Działanie opisywanego portalu wydaje się co najmniej niejasne. Na stronie domowej brak jasnego komunikatu dotyczącego płatności za jakiekolwiek usługi. Jednak przy rejestracji akceptujemy regulamin, który już zawiera bardzo szczegółową informację na temat zarówno okresu próbnego, jak i wszelkich opłat za oferowane pakiety. Niestety, internauci nie czytają regulaminów zarówno przy instalacji programów, a tym bardziej przy rejestracji na jakimkolwiek serwisie. I to niestety, z powodzeniem wykorzystuje serwis pobieraczek.pl.
Fora internetowe wypełnione są po brzegi skargami nieświadomych użytkowników globalnej sieci, którzy zazwyczaj przypadkowo trafili na portal. – 30 tysięcy osób zgłosiło swoje zastrzeżenia do serwisu pobieraczek.pl. Brak jest natomiast danych co do ilości uiszczonych opłat abonamentowych – informuje biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecnie UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego sprawdzi, czy internauci podczas rejestracji celowo wprowadzani byli w błąd. Niestety, na rezultaty działania urzędu poczekamy jeszcze 3 miesiące.