Już 23 marca o 20.30 wybije kolejna Godzina dla Ziemi WWF – największa prośrodowiskowa akcja w dziejach świata. Podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miast, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Polsce gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Spodka, Kopca Kościuszki, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.
Swój udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już wiele polskich miast, w tym Warszawa, Kraków, Wrocław, Toruń, Katowice i Zamość.
Co roku w akcję angażują się znani i lubiani Polacy. Podczas ubiegłorocznej Godziny dla Ziemi WWF Kinga Rusin zgasiła światło na Stadionie Narodowym w Warszawie, a znakomici polscy muzycy, tacy jak Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Reni Jusis, Gaba Kulka, Paulina i Natalia Przybysz, Mika Urbaniak i Urszula Dudziak, zagrali wyjątkowy Koncert Unplugged dla Ziemi. Także w tym roku wielu znanych i lubianych Polaków postanowiło wesprzeć kampanię WWF, podejmując niecodzienne wyzwania.
Podczas Godziny dla Ziemi w Zamościu 23 marca o 20.30 wygaszone zostaną tereny forteczne, Planty, ul. Okopowa, Park Miejski, ul. Podgroble oraz iluminacje Rynku Wielkiego – łącznie 1050 punktów świetlnych.