Ponad 300 uczniów szkół w gminie Tyszowce będzie mogło skorzystać z bezpłatnych zajęć wyrównawczych i rozwijających ich zdolności. W środę 24 sierpnia burmistrz Mariusz Zając podpisał umowę o przekazaniu na ten cel środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pod nazwą „Wiedza oknem na świat” obejmie wszystkie placówki w gminie, czyli gimnazjum w Tyszowcach oraz szkoły podstawowe w: Czartowczyku, Kazimierówce, Perespie, Przewalu i Tyszowcach. Uczniowie będą uczestniczyć z pozalekcyjnych zajęciach, które mają im pomóc w osiąganiu lepszych wyników w nauce m.in. z matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii, języka polskiego, a także języków obcych oraz w zajęciach logopedycznych i korekcyjnych. Dla uczniów, którzy wykazują ponadprzeciętne zdolności zostaną zorganizowane lekcje taneczne, artystyczne i dziennikarsko-informacyjne.
W ramach projektu w gimnazjum w Tyszowcach powstanie także Szkolny Ośrodek Karier, w którym, z pomocą doradców zawodowych i psychologów, uczniowie będą się mogli lepiej przygotować do wyboru swojej dalszej drogi zawodowej. Poza zajęciami w szkołach dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach wyjazdowych, które odbędą się m.in. w Muzeum Techniki i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w teatrze w Lublinie oraz stacji radiowej i redakcji prasowej w Lublinie i Zamościu. Oprócz pieniędzy na organizację zajęć gmina pozyskała też środki na zakup pomocy dydaktycznych, potrzebnych do ich realizacji. Będą to m.in.: laptopy z oprogramowaniem, nowoczesne tablice interaktywne, a także sprzęt multimedialny.
W ramach projektu dzieci i młodzież będą mieć zapewnione wyżywienie oraz dojazd. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu i potrwają do czerwca przyszłego roku. Będą się odbywać po lekcjach lub, jeśli zajdzie taka potrzeba i zgodzą się na to uczestnicy, w weekendy. Całkowita wartość projektu to prawie 830 tysięcy złotych, z czego około 730 tysięcy to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.
To jeden z dwóch takich projektów, które od września będą realizowane w gminie Tyszowce. Drugi dotyczy tylko uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, dla których zostaną zorganizowane podobne zajęcia wyrównawcze i rozwijające zdolności. Weźmie w nich udział ponad 160 dzieci z klas I – III, mających trudności z mówieniem, czytaniem i pisaniem lub chcących uzupełnić wiedzę z języka angielskiego i matematyki. Projekt pod nazwą „Indywidualizacja procesu nauczania w gminie Tyszowce” będzie również finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
TagiEFS Tyszowce uczeń zajęcia wyrównawcze
Sprawdź również
„Mamy 4+” już z wypłatami
Ponad dwa tysiące kobiet z województwa lubelskiego otrzymuje już świadczenie Mama4+ z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. …