piątek , 20 września 2024
Home / Sport / Zamojscy Księża Mistrzami Europy

Zamojscy Księża Mistrzami Europy

Zamojscy_Mistrzowie_EuropyReprezentacja Polski Księży wywalczyła złoty medal na VII Mistrzostwach Europy w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 25-28 lutego br. w Słowenii.

Jest to już czwarte złote naszych kapłanów, rok temu był brązowy medal. Walnie do złotego medalu przyczynili się ks. Tomasz Winogrodzki (par. św. Krzyż w Zamościu, Prezes i trener DKS Gaudium Zamość) strzelec 2 bramek w meczu finałowym oraz ks. Maciej Lewandowski (par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie) strzelec 1 bramki.

W Reprezentacji Polski Księży ponadto występowali z naszej Diecezji ks. Marek Mazurek z par. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju oraz ks. Paweł Derylak z par. Narodzenia NMP w Narolu.

Polacy w grupie wygrali: z Austrią 9:0, z Węgrami 2:1.

W ćwierćfinale pokonali Rumunią 2:0.

W półfinale wygrali ze Słowacją 2:0, a w finale pewnie pokonali Bośnię i Hercegowinę 4:0.

W Mistrzostwach Europy uczestniczyło 13 drużyn: Słowenia, Chorwacja, Portugalia, Białoruś, Słowacja, Włochy, Czarnogóra, Węgry, Austria, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Ukraina i Polska.

Fotogaleria{vsig}2013/3/ksieza{/vsig}

Sprawdź również

V Memoriał Zdzisława Strzemiecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach …